14.jpg
1.jpeg
31.jpg
51.jpg
49.jpg
45.jpg
Mistr Daniela.jpg
Popis: Daniela je vysoká, spíš hubená než štíhlá dívka. V jejím souměrném obličeji jsou nejvýraznější oči. Hluboké, pronikavé a nebesky modré. Plavé vlasy jí ve vlnách halí skoro do pasu. Mívá je sepnuté do volného ohonu, jen několik pramenů rámuje její obličej a dodává mu andělský vzhled.

Daniela celkově vypadá křehce, i její hlas při běžném hovoru zní sice sametově, ale poměrně tiše. Na krku má zlatý řetízek, který se ztrácí někde v záňadří a na levém prostředníčku se skví prsten s nebesky modrým kamenem. Jiné šperky nemá, nepočítáme-li několik spon a čelenek do vlasů, nevalné hodnoty. Jsou to spíš jen účelné cetky.

Oblečena bývá v dlouhé robě. Ta je složena ze spodních, krémově zbarvených šatů, sahajících asi 10 cm nad útlé kotníčky. Tyto šaty jsou jednoduché, bez rukávů, bez límce, s hlubším výstřihem. Ušity jsou z jemné batistové látky. Přes tyto spodní šaty se nosí vrchní, zdobené šaty. Jsou v barvě tmavě modré, bohatě vyšívané manžety dlouhých rukávů i kolem zapínání. Knoflíky jsou, stejně jako vyšívání, ve zlaté barvě a mohou být upnuty až ke krku, kde končí vyšívaným stojáčkem a dole končí asi 20 cm pod pasem. Vrchní šaty jsou v pase nabrané, mušelínová látka volně spadá až ke kotníčků, které zakrývá. Protože nejsou zapínací až dolů, při chůzi se odhalují spodní šaty a kotníčkové, krémové boty z měkké kůže.

Jediná zbraň, kterou u ní je možno spatřit, je u širokého, temně modrého opasku, připnutá dlouhá dýka. Přes rameno má cestovní vak.
Životopis: Daniela se narodila před třiadvaceti lety, avšak nikdo neví, který den to přesně bylo. Když začala rozum brát a ptala se po mamince a tatínkovi, řekla jí sestra Vilemína pravdu. Tenkráte ji našla na schodech kláštera, zabalenou do krajkové zavinovačky, která ještě ukrývala v batistovém šátečku zabalený zlatý řetízek a prstýnek. Nikdo nevěděl, kdo jí tam položil. Tak ji Vilemína dala jméno Daniela a nechaly ji v klášteře.

Byla velmi roztomilé a učenlivé děvčátko. Její smích se nesl chodbami kláštera a její krásný hlásek při zpěvu chorálů zněl tak líbezně, že andělsky. Naučila se hrát na flétnu, loutnu i varhany. Matka představená totiž brzo rozpoznala její hudební talent a téměř dokonalý hudební sluch.

Avšak neučila se jen hrát na hudební nástroje, ale také malování byl o její velkou radostí i uměním. Ostatní učební látku, která se vyučovala v klášterní škole, ovládala vždy dobře. Takže ve svých devatenácti letech ukončila klášterní studium jako premiantka.

Matka představená a sestra Vilemína ji naučily ještě mnoho dalších věcí, které se ostatní studentky neučily. Naučila se zaklínat, pomáhat svými modlitbami, nebo jimi dokonce i zaútočit. Občasse jí stalo, že při modlení se jí podařilo levitovat. Bylo to však jen na chvilku a pouze tak o metr dva. Ještě je toho mnoho, co se Daniela může naučit.
58.jpg
95.jpg
120.jpg
80.jpg
31.jpg
53.jpg
32.jpg
9.jpg
76.jpg
84.jpg
60.jpg
8.jpg
5.jpg
33.jpg
3.jpeg
1.jpg
14.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one