14.jpg
1.jpeg
31.jpg
51.jpg
49.jpg
45.jpg
66.jpg
Popis: Hanah je taková, na pohled křehká, bytůstka. Její jemný obličejík je vyzdoben přírodně rudými, krásně vykrojenými rty a pod hustým obočím má temně hnědé oči, které při každém mrknutí zakryjí záclonky dlouhých, černých čas. Ebenově černé vlasy nosí tradičně učesané na pěšinku a sčesané do týla. Tradiční čelenka obepíná její čelo a udržuje tak vlasy tam, kde je chce mít.

Oblečená bývá zpravidla v dlouhých, od pasu ke kotníkům stejně širokých kalhot v barvě vlhkého písku a bílé haleně, která tříčtvrteční rukávy, sice přiléhavé, ale volné tak, aby se dalo lehce pohybovat rukama. Halena je ukončená kulatým výstřihem a je dlouhá asi do půlky boků. V pase ji stahuje široký středně hnědý opasek, u kterého jsou zavěšeny dvě dýky. Na cesty přes toto oblečení obléká hnědý plášť s dlouhými, širokými rukávy a větším límcem. Zapíná se na několik větších knoflíků, sahá do půli lýtek, ale hlavně má několik větších a menších, viditelných i skrytých kapes. V těch kapsách má ukryté pro ni důležité věcičky.
Životopis: Hanah se narodila prakticky na sultánově dvoře. Její matka je jedna z oblíbených dvorních dam a otec je vysoký důstojník na sultánově dvoře. Malá Hanah byla vychována společně s ostatními dětmi u sultánova dvora a tak se jí dostalo všeobecného vzdělání. I když pravda je, že dívky se neučily šermovat nebo jinak bojovat. Za to se naučily hrát na různé hudební nástroje, vyšívat a zpívat.

Hanah byla od malička roztomilé děvčátko, její výrazná kukadla si dovedla podmanit i škrobené a upjaté matrony nebo staré šlechtice. Její krásný zpěv i hru na mandolínu bylo slyšet ze zahrad i z dětských komnat. Záhy byla oblíbená a protože její hbitý jazýček dovedl krásně vyprávět, rozhodla se její matka, že svěří její další výuku starému bardovi. Otec ji naučil zdokonalit se v jízdě na koni, takže uměla jezdit i po ženském i po mužském způsobu. Daroval ji sadu malých vrhacích dýk, se kterými se později naučila mistrně zacházet.

Jak bývá zvykem, hned jak ji bylo osmnáct let, rozhodli se ji rodiče provdat. Marně je Hanah prosila, nakonec se tedy stala manželkou jednoho mladičkého důstojníka Alima. Po roce se jim narodil syn a tak se mladá rodinka na čas stáhla do ústraní. Dva roky se objevovali u dvora jen zřídka, bydleli v rodovém sídle Alima. Malého Hassana vychovávala chůva. Hanah se věnovala hudbě a zpěvu. Stala se jednou z oblíbených samotné sultánovy ženy. Když se jí narodil synáček, bylo Hanah dovoleno zpívat mu ukolébavky. Není se proto čemu divit, když se stala ta hrozná věc, že se Hanah okamžitě rozhodla pomoci při pátrání po Jusufovi. O Hassana bylo postaráno, ostatně otec i dědečkové a babičky byli stále chlapci nablízku. Chůva byla spolehlivá, vždyť pomáhala vychovávat už i Hanah.

I když věděla, že se jí bude stýskat, sbalila si věci na cestu a rozloučila se s celou rodinou, která byla jejím rozhodnutím sice zaskočena, ale nakonec ji podpořili. Tatínek si ji vzal stranou a podal ji vykládané podlouhlé pouzdro. Když jej otevřela, uviděla na sametovém lůžku skvící se dýku, byla opravdu skvostná. Bylo jí řečeno, že je to dar obou rodičů, aby se měla čím bránit, pokud by bylo třeba. Nakonec se rychle rozloučila a odcházela, aby neviděli slzy, které se jí přeci jen draly z očí. Teď už stojí mezi adepty na přijetí a čeká, zda bude vybrána...
58.jpg
95.jpg
120.jpg
80.jpg
31.jpg
53.jpg
32.jpg
9.jpg
76.jpg
84.jpg
60.jpg
8.jpg
5.jpg
33.jpg
3.jpeg
1.jpg
14.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one