14.jpg
1.jpeg
31.jpg
51.jpg
49.jpg
45.jpg

Johana - dvorní dáma

15.jpg
Popis: Sedmadvacetiletá Johana má krásné, dlouhé blond vlasy, které však většinou nosí podle poslední módy vyčesané a umě spletené na temeni. Zdobené jsou buď krajkovou síťkou nebo různými perličkovými sponami či závojíčky.

Vysoké čelo je zakryto několika prameny vlasů, jenž sahají až k jemným obloukům obočí, z pod kterých se na vás dívají blankytně modré oči. Usměvavá tvář s krásně vykrojenými rty, dodává Johaně ženskou krásu.

Na ženu je dost vysoká, měří skoro stosedmdesát centimetrů, ale není to žádná kostnatá výška. Její tělo se chlubí ladnými křivkami, štíhlým pasem a dlouhýma nohama, které ovšem zůstávají povětšinou skryty dlouhými robami.

Oblečena chodí podle poslední dvorní módy, která velí hluboké dekolty, vosí pas, široké sukně i nabírané rukávy. Krásné vysoké límce zdobí labutí šíje žen a umocňují jejich krásu stejně, jako vhodně zvolené šperky.

Johana působí na své okolí mírně, něžně až křehce a zasněně. Snaží se usmívat a roznášet dobrou náladu i tím, že si občas sedne s loutnou a vyloudí na ni krásné tóny, mnohdy doprovázené lyrickými texty. Kdo ji však zná blíže ten ví, že dovede být i tvrdohlavá, melancholická, ale nikdy ne prvoplánově zlá nebo hádavá.
Životopis: Johana se narodila jako druhé dítě siru Edwordovi a lady Emily. Její starší bratr Wilem i s manželkou Margaritou bydlí v jejich rodném sídle v Lancasteru.

Johance bylo dopřáno, stejně jako jejímu bratrovi, vysokého vzdělání. Když jí bylo 16 let, provdali ji rodiče za Viléma z Bloomsbury. Byl to diplomat a působil jako atašé v Paříži, kde se jim narodila dcerka Marie Jane. Vilém byl o dvacet let starší než Johana, manželství to nebylo pro mladičkou Johanku uspokojující, ale její přísné vychování jí nedovolilo se příčit osudu.

Naučila se přetvářce a taky sebeovládání. V Paříži si prohloubila znalost francouštiny, učila se i malovat, hrát na pianino a loutnu. Její krásný alt byl jako stvořený pro francouzské balady a šansony. Paříž si zamilovala a proto ji dost bolelo, když manžel onemocněl a museli se vrátit do studené Anglie. Vilemovi však cestování neprospělo a za nedlouho po návratu zemřel.

Tak se Johana stala ve svých 23 letech vdovou, mladou, krásnou a žádoucí. Uzavřela se na povinný rok truchlení na svém hrabství v Bloomsbury. Nepřijímala téměř žádné návštěvy ani se nezúčastňovala společenských událostí, na které jí chodila pozvání.

Otec pro ni již znova začal vybírat ženicha, ale Johana se domluvila s matkou, že se nechce provdat. Tak se jednoho dne stalo, že pětiletá Marie Jane odjížděla do klášterní školy, kde studovaly šlechtické dcerušky a Johana odjížděla ke dvoru.

Stala se z ní dvorní dáma, jedna z důvěrnic královny. Muži jí obletovali a ženy ji měly rády jako dobrou společnici.
58.jpg
95.jpg
120.jpg
80.jpg
31.jpg
53.jpg
32.jpg
9.jpg
76.jpg
84.jpg
60.jpg
8.jpg
5.jpg
33.jpg
3.jpeg
1.jpg
14.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one