14.jpg
1.jpeg
31.jpg
51.jpg
49.jpg
45.jpg
139.jpg
POPIS: Sariba je asi 170 cm vysoké, pohledná třicetiletá elfka. Své dlouhé černé vlasy má zapleteny do tenkých copánků, na čele jsou sepnuty čelenku, ozdobenou květinami. Černé oči jsou hluboké a mají pronikavý pohled.

Oblečena je celá do černého, haleny bez rukávů a upnutých kožených kalhot. Po celém tomto oděvu jsou zlatou nitkou vyšity ornamenty a runy. Přes ramena má přehozený plášť s kapucí, na zádech jsou vyobrazeny oči pumy. Pod pláštěm je na zádech ukrytý malý batůžek na osobní věci, černé, kožené rukavice, dlouhé skoro k loktům, čutoru na vodu. Obuta je do šněrovacích sandálů, uvázaných až pod koleny.

Opírá se o svou krásnou hůl, jejíž hlavice je vytvarována do tvaru hlavy pumy s otevřenou tlamou a celá je ozdobená vyřezávanými znaky a ornamenty.

Na levé ruce mám od lokte skoro k ramenům vytetovanou nádhernou pumu, na pravé ukazováčku prsten se dvěma smaragdy, krk je ozdobeny náhrdelníkem, vytvořeným z drápů pumy. Za širokým opaskem je zastrčena dlouhá dýka. Vedle její levé nohy jde hrdá černá puma Ron.
ŽIVOTOPIS: Sariba se narodila v malé vesničce uprostřed krásných lesů, které se rozprostírají pod Krkavčími horami. Její tatínek byl lovec a stopař , známí po celém širokém okolí. Maminka pomáhala lidem, léčila je bylinkami a různými mastičkami. Celé dětství pomáhala Sariba matce při sběru bylin a od otce se naučila střílet z luku a zacházet s dýkou. Měla ráda přírodu, les i zvířata.Jednoho dne přišla k nim žena, o které maminka řekla, že je velká učitelka. Jmenovala se Violetina a celé odpoledne se Sariby na něco vyptávala. Večer, když jí poslali rodiče spát, slyšela ještě ze své komůrky, jak si dospělí něco povídají. Ráno ji maminka podala batoh a raneček s jídlem, tatínek jí podal krásnou dlouhou dýku a oznámili jí, že se půjde učit k Violetině.

Nastala dlouhá doba učení, ale i volnosti. Naučila se jak má využívat svého magického daru a používat ho při ochraně přírody, zvířat i lidí. Jejím elementem byl vzduch, učila se jak s ním zacházet a využívat jeho pomoc k obraně, ale i útoku. Jednou večer, k devátým narozeninám, jí učitelka dala dárek, malou pumu, černou jako eben a řekla jí, že za rok a den budou jako jedno tělo a duše. Sariba mu dala jméno Ron a od toho dne, se jeden bez druhého nehnuli ani na krok.

Když bylo Saribě deset let, dostala od Violetiny samostatný úkol. Měla vyjít po setmění a vrátit se za kuropění. Dojít pod Černý vrch a donést tři druhy bylin, které rostou jen tam. Vyšli do tmy společně, dívka a puma. V lese byla tma černo černá, ale Ron svýma očima viděl téměř jasně. Sariba si pomyslela, že by se jí to taky líbilo a tak dlouho na to myslela, až najednou, světe div se, její oči zežloutly a prozřely. Sariba, popošla jen kousek a oči opět potemněly. Svůj úkol splnila dobře, jen za pomoci Rona, ale od toho dne začala trénovat i noční vidění.

Svou chůzi v lese dávno přizpůsobila pohybu pumy, svými myšlenkami se snažila předávat mu povely. A tak se pomalu, ale jistě vyplnila slova její učitelky. Stávali se jedno tělo a jedna duše. Za dlouhých večerů u ohně začala Violetina učit svou žačku vyřezávat si svůj totem a taky různá znamení, ornamenty a runy.

Léta plynula, ze Sariby se stala mladá dívka Ron byl nádherný exemplář pumy. Lidé se jich báli, když přišla Sariba do vesnice nakupovat, uctivě ji zdravili, ale jen z povzdálí. Neměla ráda velkou rušnou náves, chodila radši lesem. Stala se z ní samotářka, když však bylo zapotřebí, uměla i pomoci..
58.jpg
95.jpg
120.jpg
80.jpg
31.jpg
53.jpg
32.jpg
9.jpg
76.jpg
84.jpg
60.jpg
8.jpg
5.jpg
33.jpg
3.jpeg
1.jpg
14.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one